Студијско путовање у Будимпешту

У периоду од 27. до 29.10.2023. године реализовано је студијско путовање у Будимпешту. Као и свих година до сада, домаћини су нам биле колеге из Српске гимазије са домом ученика „Никола Тесла“.

Основни циљ овог путовања био је упознавање са функционисањем дома у Будимпешти и размена искуства са колегама.

Први дан смо искористили за упознавање дома и школе, упознавање са радом и разговор са колегама. У вечерњим часовима обишли смо Сент Андреу (трг Вука Стефановића Караџића, Саборну цркву и православни музеј).

Другог дана (субота) имали смо организован одлазак у Беч где смо обишли центар града, Бечку оперу, Албертина галерију, катедралу и друге знаменитости.

Последњи дан, недељу, смо такође искористили за разговоре са колегама након чега смо обишли Будим и по завршетку кренули назад за Београд.

Ова стручна посета је значајна јер су у њој учествовале све службе наше установе, управа, васпитна служба, административно-финансијска, техничка, служба исхране и служба за одржавање хигијене јер ћемо на овај начин унапредити све аспекте нашег рада.